Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Akcja edukacyjna "Lekcja o Funduszach Europejskich...”

Projekt Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju "Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego (po 100 klas z każdego województwa).

Celem akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm. 

Tegoroczną edycję niewątpliwie wyróżnia wyjątkowość materiałów dydaktycznych. Jednym z nich będzie bowiem gra planszowa „Czas na Start-up!”. Podczas gry uczniowie wcielą się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry będzie rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Wśród materiałów dydaktycznych znajdą się również: film animowany, edukacyjna gra planszowa o charakterze ekonomicznym, prezentacja, karty pracy i broszura o Unii Europejskiej. 

                                 

Dodatkowo, na zakończenie projektu odbędzie się turniej gry planszowej. Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach otrzyma upominki, a najlepsze – ciekawe nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, z których będą pochodzić zwycięskie drużyny! 

Rejestracja do projektu rozpoczyna się 2 września 2019 r. i potrwa do 26 września 2019 r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisu do akcji edukacyjnej należy dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie: www.lekcjaofunduszach.pl
Szczegóły akcji można znaleźć w Regulaminie (PDF 341 KB).

Więcej info

KO w Lublinie

Opcje strony

do góry