Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Wystawa "Noblistka zapisana w zieleni” - Maria Skłodowska-Curie

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, Ogród Botaniczny UMCS i Dworek Kościuszków zapraszają na wystawę „Noblistka zapisana w zieleni”, zorganizowaną z okazji 75-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Autorkami wystawy są: artystka Krystyna Rudzka-Przychoda i dr Grażyna Szymczak - przyrodnik, Dyrektor Ogrodu Botanicznego UMCS.

Wystawa prezentowana będzie w Dworku Kościuszków od 14 września do 31 października 2019 r., w godzinach otwarcia Ogrodu Botanicznego UMCS. Uzupełnieniem wystawy będzie publikacja książkowa.

Przez ponad 50 lat istnienia Ogrodu Botanicznego UMCS na Sławinku byli oraz obecni jego pracownicy zgromadzili blisko 7000 gatunków i odmian roślin – przedstawicieli flory z różnych rejonów świata oraz będących efektem pracy hodowców, tworzących nowe odmiany. Każdego roku, głównie w drodze wymiany z innymi ogrodami botanicznymi w kraju i na świecie, pozyskiwane są nasiona i sadzonki nowych taksonów, które wzbogacają i powiększają zbiory Ogrodu.

Spacerując ścieżkami Ogrodu Botanicznego UMCS, można odnaleźć przedstawicieli wszystkich rodzajów i gatunków roślin, które wymieniane są na kartach biografii i opracowań związanych z naszą Patronką. Piękne róże, dostojne lipy, delikatne zawilce… Maria Skłodowska-Curie, wrażliwa na ich wyjątkowość i urodę, doceniała ich wartość.

Info UMCS

Opcje strony

do góry