Centrum LSCDN

https://www.lscdn.pl/pl/informacje/lublin/11029,Konsultacje-spoleczne-nowo-powstajacych-e-materialow-dydaktycznych.html
2019-08-20, 17:04

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne nowo powstających e-materiałów dydaktycznych

Szanowni Państwo!
Informujemy, że Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie rozpoczyna konsultacje społeczne nowo powstających e-materiałów dydaktycznych dla szkół kończących się egzaminem maturalnym, do przedmiotów humanistycznych (tj. język polski, historia, filozofia, wiedza o społeczeństwie), do przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia, geografia) oraz e‑materiałów do matematyki i informatyki.

E-materiały dydaktyczne zostały opracowane przez beneficjentów konkursowych wybranych w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do końca 2020 r. powstanie ok. 10 000 e-materiałów w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum do 10 przedmiotów kształcenia ogólnego (j. polski, filozofia, historia, WoS, biologia, geografia, chemia, fizyka, matematyka i informatyka).

Nowe e-materiały dydaktyczne będą zgodne z obowiązującą podstawą programową z 2017 r. i 2018 r.  Będą zawierały różne rodzaje multimediów – filmy edukacyjne, animacje i prezentacje 3D, gry edukacyjne, wirtualne laboratoria, mapy myśli, audiobooki oraz zestawy ćwiczeń interaktywnych.

Informacje dotyczące konsultacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji pod adresem: https://www.ore.edu.pl/2019/06/e-materialy-konsultacje-spoleczne/  

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami oraz opiniowania poprzez przycisk "Zgłoś uwagi" z poziomu pojedynczego e-materiału umieszczonego na platformie  https://epodreczniki.pl/a/konsultacje-spoleczne/D1AAOksxM

Konsultacje otwarte trwają do 31 lipca 2019 r.

Opcje strony