Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Jubileuszowy Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

25-28 lipca odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie. Artyści wszelkich sztuk cyrkowych wystąpią na ulicach i placach naszego miasta. Będziemy więc podziwiać umiejętności m.in. klaunów, akrobatów, kuglarzy czy iluzjonistów.

           

W tym roku największą atrakcją imprezy będzie występ dwóch grup Les Lendemains i Les Philebulistes. Francuzi zaprezentują swoje umiejętności na placu Zamkowym w Lublinie. Występ nosi nazwę "La Tangente du bras tendu", które opowiada o dyktatorze, który pisze przemówienie i wspomina swoją karierę. Zobaczymy ich podczas dwóch występów 26 i 27 lipca. - Przedstawienie będzie wykorzystywało latające trapezy.

Ciekawie zapowiada się występ grupy cyrkowej Cie Basinga. W swoich pokazach koncentrują się na jednej z najstarszych i najbardziej widowiskowych sztuk cyrkowych, czyli chodzeniu po linie. 

Festiwal to nie tylko uliczni cyrkowcy, którzy zabawiają publiczność. To również występy muzyczne. Na scenie, która stanie na placu Po Farze zagrają m.in. węgierski zespół Kermesz, ZAP Show, The Beez oraz polski duet Bucket Boys. W tym roku będą też cztery spektakle biletowane. Podobnie jak w ubiegłych latach równolegle odbędzie się Urban Highline Festiwal.

Podczas Carnavalu wystąpią też komicy, żonglerzy i iluzjoniści, m.in. Pan Ząbek, Piotr Denysiuk i Pan Pedrro (Polska), Luca Bellezze (Włochy), Ale Risorio (Hiszpania), Mona Circo i Marcos Masetti (Argentyna).

Info Carnaval 

Opcje strony

do góry