Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Festiwal Legend Lubelskich

O czym śnił Leszek Czarny? Komu nieszczęście przyniósł kamień? Z czego słynęła córka złotnika? Przed Wami wiele, wiele podobnych zagadek! Na czas trwania Festiwalu, lubelskie Stare Miasto zamienia się w magiczny tygiel kipiący wydarzeniami rodem ze średniowiecznego, renesansowego, barokowego, oświeceniowego, dziewiętnastowiecznego oraz międzywojennego Lublina…

Głównym celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom i turystyom miejskich legend oraz mniej znanych faktów z historii Koziego Grodu. Uczestnicy mają okazję doświadczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez stulecia obrosły legendami, wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych aktywnościach z dawnych epok.

W programie Festiwalu: spacery, gry miejskie, instalacje, warsztaty.

Dwudniowy festiwal rozpocznie się w piątek rano i potrwa do sobotniego wieczora. Jak zapowiadają organizatorzy, uczestników ma wprowadzać w nastrojowy, zagadkowy i nieco bajeczny świat opowieści, nieznanych historii i legend.

- Wszyscy, którzy wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach, będą mieli szansę zobaczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach, a dzięki interaktywnym i teatralizowanym działaniom odkryją nieznane historie o mieście, które przez stulecia obrosło legendami - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Info UM Lublina

Opcje strony

do góry