Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

XVI Lubelski Festiwal Nauki - Politechnika Lubelska

Od 14 do 20 września 2019 roku pod hasłem "Nauka – technika – innowacje” odbędzie się XVI Lubelski Festiwal Nauki. Głównym organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Politechnika Lubelska.

Lubelski Festiwal Nauki jest bezprecedensowym wydarzeniem i jednym z największych w skali kraju festiwalem, którego głównym celem jest upowszechnianie nauki w społeczeństwie. Festiwal jest nie tylko niepowtarzalną szansą na ukazanie niezwykle ciekawego, inspirującego i pięknego świata nauki szerokiemu gronu odbiorców, ale także efektywną promocją lubelskich uczelni. 

Uroczysta Inauguracja XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki będzie miała miejsce 14 września 2019 r. o godz. 19.00 na terenie Politechniki Lubelskiej, zaś Piknik Naukowy odbędzie się na Placu Teatralnym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 15 września 2019 r. w godz. 10:00-16:00. 

W terminie od 16 do 20 września 2019 r. na Politechnice Lubelskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz instytucjach współorganizujących Festiwal odbędą się projekty festiwalowe, natomiast uroczyste zakończenie XVI LFN i przekazanie Statuetki w ręce władz UMCS, który w przyszłym roku będzie pełnić zaszczytną funkcję głównego organizatora XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, nastąpi w dniu 20 września 2019 r.

"Zapraszam na pokazy i wykłady naukowe, które odbędą się w dniach 16-20 września 2019 roku na terenie uczelni Lublina. W swoje progi zapraszają także Instytuty PAN, pozostałe uczelnie regionu, instytucje kulturalne i społeczne. Wykłady odbędą się w aulach uniwersyteckich, a pokazy w laboratoriach, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia doświadczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej. Głównym adresatem jest młodzież szkół wszystkich szczebli i typów. Celem pokazów jest pokazanie młodzieży możliwości współczesnej nauki tak, aby pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzenie zainteresowania, a może nawet fascynacji nauką. Dodatkowym celem pokazów jest zapoznanie młodzieży z ofertą studiów na Lubelszczyźnie, aby wybór kierunku i uczelni był bardziej świadomy. Prosimy o rejestrowanie się na wybrane pokazy i wykłady za pośrednictwem niniejszej strony internetowej.

Do zobaczenia na pikniku naukowym i na uczelniach!"

Prof. dr hab. inż. Anna Halicka, prorektor Politechniki Lubelskiej.

Info LFNauki     UMCS

Opcje strony

do góry