Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Czasopismo "Info" PNWM - różnorodność w wymianie młodzieży

Polsko Niemiecka Wymiana Młodzieży zachęca do lektury kolejnego numeru czasopisma "Info", tym razem o problematyce różnorodności, obecnej w szkole, grupach młodzieżowych, spotkaniach i wymianach młodzieży niemieckiej i polskiej, czy kulturze i społeczeństwie obu narodów.

"Mówienie o różnorodności i stwarzanie takich warunków, by nas wzbogacała i nie była postrzegana jako przeszkoda, jest zatem dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. W latach 2017-2019 PNWM poświęciła więc swą działalność właśnie tej tematyce. Poprzez rozmaite inicjatywy i projekty rozpoczęliśmy dyskusję o tym, w jaki sposób wszyscy, którzy chcą, mogą wziąć udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

Co należy wziąć pod uwagę podczas wymiany z osobami z niepełnosprawnościami? Jak z sukcesem zorganizować spotkanie młodzieży ze szkoły podstawowej z Dębicy i klubu sportowego z Paderborn, w którym większość stanowią muzułmanie? Jak w swojej pracy promować inkluzję i jak skutecznie reagować na mowę nienawiści? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiadają autorzy naszych tekstów. Mamy nadzieję, że doświadczenia i wskazówki opisane w INFO przekonają Państwa do (jeszcze większego) zaangażowania na rzecz różnorodności",  Aleksandra Milewska-Czachur, Anja Schmidt, redaktorki "Info". 

Więcej info: PNWM 

 

Opcje strony

do góry