Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Konkurs na projekt znaczka pocztowego "Świat oczami młodych”

Trzecia edycja konkursu, organizowana pod hasłem "Przywróćmy tradycyjne sady”, poświęcona jest tematyce ratowania starych odmian drzew owocowych, a tym samym zwiększania różnorodności biologicznej polskiej przyrody. Rejestracja placówek trwa do 19 marca 2019 roku. Prace konkursowe można zgłaszać do 14 maja 2019.

Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i umiejętnościami.

Konkurs "Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka przez młodzież. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie po 100 tys. egzemplarzy. Będą dostępne w placówkach pocztowych, na dziesiątki lat trafią do klaserów filatelistów.

Wierzymy, że konkurs wypromuje wśród młodych ludzi kolekcjonowanie znaczków, a budowana wokół projektu wartość dodana – wiedza o różnorodności biologicznej, roli tradycyjnych odmian drzew owocowych oraz ekologicznych metodach uprawy żywności – zainspiruje młodzież do głębszego zainteresowania się tą tematyką, a w dłuższej perspektywie wpłynie na ich wybory, nie tylko żywieniowe, ale również proekologiczne.

Info KO w Lublinie       Świat oczami młodych

Opcje strony

do góry