Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Dzień Matematyki 2019 pod hasłem "Matematyka dzika"

Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve zaprasza szkoły do bezpłatnego udziału w Dniu Matematyki 12 marca lub w inne dni tego miesiąca. Organizatorzy zainteresowanym szkołom udostępnią materiały (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia Dnia Matematyki w szkole. Prezentacja składa się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona jest prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.


Bezpłatne materiały i propozycja realizacji w trzech krokach:

(1) Pobierz materiały   z tej strony logowania i pobierania materiałów. W razie problemów   tu znajdziesz instrukcję rejestracji, logowania i pobierania materiałów.

(2) Zorganizuj salę i podziel uczniów na kilka grup (np. α, β, γ, δ). Są 24 pytania... więc łatwo podzielić między 2, 3, 4, 6, 8, 12 grup.

(3) Uruchom prezentację (pobraną w punkcie (1)) na projektorze... i postępuj wg wytycznych na ekranie. W razie problemów   tu znajdziesz instrukcję uruchamiania i korzystania z prezentacji.

Realizacja takiego scenariusza zajmuje nam zwykle dwie godziny lekcyjne... Dwie godziny fajnej zabawy z matematyką. Warto przygotować sobie jedno stosunkowo trudne pytanie i zadać je w przypadku remisu (w trybie „kto pierwszy ten lepszy”). Naszym wolontariuszom często udaje się zorganizować sponsorów fundujących drobne nagrody dla zwycięskich drużyn. Czasem są to jabłka. Czasem przybory szkolne. Czasem kalkulatory... Zachęcamy do samodzielnego poszukiwania sponsorów.

Materiały przygotowane są w formacie Microsoft PowerPoint (ppsx).

W razie problemów proszę pisać na biuro@DzienMatematyki.pl lub dzwonić na tel. +48 602473378.

Więcej info KO w Lublinie   4improve

Opcje strony

do góry