Centrum LSCDN

Chełm

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 25.03.2020
Autor:

Nowa strona edukacyjna IPN

26 marca 2020 r., o godz. 12.00 odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa IPN dr. Jarosława Szarka dotycząca nowego portalu IPN edukacja.ipn.gov.pl dla nauczycieli i uczniów pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także dla miłośników historii. Konferencja będzie transmitowana w mediach społecznościowych IPN oraz IPNtv.

W zaproszeniu na konferencję czytamy:

"Dorobek edukacyjny z 20 lat funkcjonowania Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo bogaty w materiały, wystawy oraz projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców. Uporządkowaliśmy tę wiedzę w sposób, który ułatwi prace nauczycielom, a młodzież zachęci do udziału w działalności IPN nie tylko tradycyjnej, ale także wirtualnej.

edukacja.ipn.gov.pl

Regulaminy, aktualności, wyniki konkursów, harmonogramy – wszystko to od 26 marca będzie łatwo dostępne i zebrane na stornie edukacyjnej IPN. Zaprezentowany został cały zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli: teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, historyczne infografiki, portale tematyczne bogate w dodatkowe materiały.

Przedstawimy także program polonijny, który w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany. W zagranicznych „Przystankach Historia” na całym świecie przedstawiamy osiągnięcia naukowe i edukacyjne IPN. Inspirujemy polskie szkoły za granicą oraz Polonię do działań w różnych akcjach edukacyjnych. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców zagranicznych, tłumacząc wiele materiałów na różne języki. Filmy, jakie tworzymy, oraz notacje ze świadkami historii mogą być doskonałym materiałem uzupełniającym lekcje".

 

Opcje strony

do góry