Centrum LSCDN

Biała Podlaska

Data publikacji: 06.02.2023
Autor: Małgorzata Bierczyńska-Osuch

Relacja – Konferencja online 3.02.2023 r. "Rozwój kompetencji przyszłości na lekcjach języka polskiego i języków obcych"

3 lutego 2023 r. odbyła się konferencja online: Rozwój kompetencji przyszłości na lekcjach języka polskiego i języków obcych. Była to druga edycja tego wydarzenia zorganizowana na prośbę nauczycieli, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji stacjonarnej w grudniu 2022 r.

Konferencję otworzyła pani Barbara Kratiuk – kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Białej Podlaskiej.

Nauczyciele języka polskiego i języków obcych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uczestniczyli w części wykładowej oraz w warsztatach: "E-narzędziownik do wykorzystania w przygotowaniu do egzaminu", podczas których uczyli się tworzyć własne materiały edukacyjne uatrakcyjniające zajęcia z języka polskiego i języków obcych oraz wspierające proces przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.

Organizatorami konferencji byli doradcy metodyczni Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z oddziału Biała Podlaska: Małgorzata Bierczyńska-Osuch – doradca metodyczny języka niemieckiego, Beata Samojluk – doradca metodyczny języka polskiego oraz języka polskiego jako obcego i Magdalena Nowosielska – doradca metodyczny informatyki.

Wydarzenie to odbyło się ramach sieci współpracy "Biała w chmurze".

Zdjęcia w załączniku.

Opcje strony

do góry