Centrum LSCDN

Biała Podlaska

Data publikacji: 19.08.2022
Autor: Elżbieta Komosa

Spacer ze scenariuszem

LSCDN oddział Biała Podlaska przekazuje Państwu do użytku Quest pt. „Biała Podlaska Sakralna” autorstwa Pani Urszuli Filipczyk nauczyciela Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Pani Urszula była uczestnikiem szkolenia „Zajęcia terenowe z wykorzystaniem ścieżki rowerowej nad Krzną” organizowanych przez nasz ośrodek i wraz z uczniami przygotowała atrakcyjną pomoc do realizacji lekcji.

Jest to edukacyjna gra terenowa, metoda odkrywania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego. Polega na tworzeniu nieoznakowanych w terenie tras edukacyjno-turystycznych, które przemierza się na podstawie wskazówek zawartych w wierszowanym i rymowanym tekście.

Szanowni Państwo to ciekawy i innowacyjny pomysł na realizację podstawy programowej z plastyki, muzyki, historii sztuki, religii, ale też języka polskiego czy historii.

Propozycja wycieczki, szczególnie tam, gdzie nie ma innych możliwości, jak również inspirujące godziny wychowawcze.

Bardzo gorąco zachęcam do pobrania Questu z naszej strony i  korzystania podczas realizacji zajęć szkolnych w nowym roku szkolnym.

Pytania proszę kierować do Pani Elżbiety Komosa  konsultanta ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych na adres mailowy ekomosa@lscdn.pl lub telefonicznie 833425090

Elżbieta Komosa 
Konsultant ds. przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

 

 

Opcje strony

do góry