Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

12.09.2018
Dariusz Kiszczak

II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego w Centrum Spotkania Kultur

II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego 19 i 20 września br. w Centrum Spotkania Kultur. Wymiana doświadczeń i opinii. Rozmowy o muzyce, turystyce, czy obrzędowości, nie zabraknie także znakomitych gości!, m.in. Jerzego Buzka, byłego premiera RP i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wstęp wolny, obowiązuje jednak internetowa rejestracja.

Pierwszy dzień Kongresu rozpoczniemy wykładem inauguracyjnym, który wygłosi Jerzy Buzek. Po wykładzie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym. Wspólnie zastanowimy się, czy i w jaki sposób przeszłość, historia i tradycje wpływają na rozwój państw, społeczeństw i wspólnot. Atrakcją wieczoru będzie uroczysta Gala Kultury połączona z koncertem wybitnej sopranistki Ewy Vesin, której towarzyszyć będą muzycy Orkiestry im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Maestro Tadeusza Wicherka.

W programie drugiego dnia Kongresu znajdą się cztery panele dyskusyjne oraz wykład gościa specjalnego. 'Muzyka gra. Tradycje muzyczne, a współczesne kanony kulturowe –  to propozycja pierwszej dyskusji panelowej, podczas której zastanowimy się m.in., jak czerpać inspiracje ze źródeł, a jednocześnie tworzyć muzykę, nie powielając schematów.
W panelu „Wzornictwo ludowe – dobro narodowe” do dyskusji zaprosiliśmy praktyków reprezentujących różne środowiska aktywnie biorące udział w rozwoju współczesnej branży projektowej.
Tematyka dyskusji w panelu 'Obrzędowość na nowo' oscylować będzie wokół wykorzystania elementów obrzędowości w różnych przejawach życia społeczno-kulturalnego. Jak połączyć tradycje z  nowoczesnymi formami? O tym już niebawem!

Kolejny panel to 'Polska na pokaz'. Produkt turystyczny ma traktować o szeroko rozumianej promocji i turystyce, które coraz częściej postrzega się jako czynnik rozwoju regionalnego, przynoszącego wymierne korzyści zarówno gospodarce regionalnej, jak i lokalnej. Dyskusja ma zainspirować słuchaczy do poszukiwania własnej drogi do sukcesu oraz motywować do innego spojrzenia na nasz region, jego tradycje i walory.

Info CSK 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil