Centrum LSCDN

Lublin

Aktualnie znajdujesz się na:

Najlepsi polscy lekkoatleci w Galerii Ratusz w Lublinie

Od 5 do 24 listopada 2018 r. w Galerii Ratusz fotograficzna retrospekcja 94. edycji Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce - Lublin 2018. 20-22 lipca 2018 roku na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie rywalizowało ponad 400 najlepszych polskich lekkoatletów.

Publiczność była świadkiem ustanawiania nowych rekordów i walki o medale na najwyższym sportowym poziomie z udziałem lekkoatletycznych sław: Anity Włodarczyk, Adama Kszczota, Pawła Fajdka, Piotra Liska, Marcina  Lewandowskiego, Angeliki Cichockiej, Justyny Święty-Ersetic i naszych utytułowanych zawodniczek KU AZS UMCS Lublin Pauliny Guby, Malwiny Kopron i Karoliny Kołeczek.


Święto Królowej Sportu wróciło do naszego miasta po 34 latach i dostarczyło naszym mieszkańcom niezapomnianych sportowych wrażeń. Do takich wzruszających momentów należało ustanowienie przez Martynę Kotwiłę rekordu w biegu na 200 m. Przez 54 lata najlepszy wynik należał do multimedalistki olimpijskiej Ireny Kirszenstein-Szewińskiej, której pamięć uczczono podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw w Lublinie.


Info Galeria Ratusz

Opcje strony

do góry