Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

08.10.2018
Dariusz Kiszczak

Konkurs Matematyczny 'Matematyka bez Granic'

Polskie Towarzystwo Matematyczne zaprasza do udziału w 'Matematyce bez Granic', który jest konkursem bezpłatnym, dwuetapowym. Junior adresowany jest do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, Senior do trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Jedynie całe klasy mają prawo uczestnictwa w zawodach. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje za zodą wszystkich uczniów klasy w porozumieniu z nauczycielem matematyki i dyrekcją szkoły (dotyczy to uczniów klas ze szkół publicznych i niepublicznych). Zgłoszenia uczestnictwa: od października do grudnia 2018 roku

Celem konkursu jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Zadaniem konkursu jest zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Konkurs pozwala rozwijać twórczą aktywność uczniów, wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Uczestnictwo w konkursie daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, a także porównania jej z wiedzą rówieśników z Europy oraz do pokonywania barier językowych w kontaktach z nimi.

Do rozwiązania jest, w zależności od kategorii wiekowej uczniów, (Junior 8 lub 9), (Senior 10 lub 13 zadań), z czego pierwsze zadanie podane jest w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim). Należy przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w jednym z podanych języków obcych. 

Więcej info PTM  KO w Lublinie

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil