Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

05.10.2018
Dariusz Kiszczak/Agnieszka Lasota-Wojnicka

'Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci' - konferencja

Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza oraz terapia" - ogólnopolska konferencja, która odbędzie się 30 listopada br. w Krakowie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego. Wydarzenie jest szczególnie dedykowane nauczycielom, wychowawcom i pedagogom - tym, którzy są najbliżej dzieci i najbardziej [zaraz po rodzicach] mogą im pomóc pokonać lęk [w tym lęk przed mówieniem].

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z rozmaitymi zaburzeniami lękowymi przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wielu znanych i cenionych specjalistów z zakresu problematyki MW oraz zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży.

Koszt udziału w konferencji - przy rejestracji do 31 października – to   199 zł brutto.
[istnieje możliwość odroczonej faktury wystawionej na placówkę edukacyjną - w tym celu prosimy o mail na handel@we.pl].
UWAGA! rodzice dzieci z MW oraz innymi zaburzeniami lękowymi, a także studenci – 99 zł [zapisy wyłącznie mailowo: kontakt@we.pl].

Program:
 8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
 9.00–9.30 – Uroczyste otwarcie Konferencji 

Sesja I - 9.30–11.00
•    Rozpoznanie mutyzmu u dzieci - kryteria diagnozy różnicowej - prof. UMCS dr hab. Jolanta Panasiuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
•    Wykład dr Barbary Winczury (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Pedagogiki, Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością) 
•    Bunt i lęk. Osobowościowe i sytuacyjne uwarunkowania niemówienia u dzieci oraz adolescentów - prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) 
•    dyskusja
11.00–11.45 – Przerwa kawowa

Sesja II - 11.45–13.30
•     Mutyzm i zaburzenia lękowe – kryteria diagnostyczne - lek. med. ord. Joanna Boroń-Zyss (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, ord. Oddziału Psychiatrii Dzieci i Oddziału Psychiatrycznego Dziennego Pobytu)
•    Rola nauczyciela w procesie diagnostyczno-terapeutycznym dziecka z mutyzmem wybiórczym - mgr Monika Cabała (Poradnia Logopedyczna 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ) 
•    Uczeń dwujęzyczny z MW na lekcjach języka polskiego - okiem nauczyciela-logopedy. Studium przypadku - mgr Barbara Jedynak (gabinet Logopeda w Twoim domu)
•    Studium przypadku dziecka z mutyzmem wybiórczym w wieku przedszkolnym - mgr Alicja Iwanowska (Gabinet Logopedyczny „MigaMiś”)
•    dyskusja
13.30–14.30 – Obiad 

Sesja III - 14.30–16.00
•    Dziecko po drugiej stronie lęku - Anna Strzelecka  (mama trzech dziewczynek, w tym jednej, która pokonała mutyzm wybiórczy, Irlandia)
•    W pogoni za empatią, w zderzeniu z niezrozumieniem - Anna Jasiołek (Prezes Fundacji „Mutyzm Wybiórczy - Reaktywacja”)
•    Rola rodzica w terapii dziecka z zaburzeniem mutyzmu wybiórczego - Elżbieta Falkowska (Prezes Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”)
•    dyskusja

16.00 – Zakończenie konferencji.

Więcej info Konferencja 

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil