Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

14.06.2018
Dariusz Kiszczak

Seminarium na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz The International School for Holocaust Studies Yad Vashem w Jerozolimie zapraszają do udziału w 9-dniowym seminarium szkoleniowym na temat nauczania o Holokauście oraz o historii i kulturze Żydów. Zgłoszenie do udziału należy przesłać elektronicznie do 18 czerwca 2018 r.


 

Seminarium prowadzone w ramach projektu 'Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów' organizowane będzie w dwóch etapach: od 13 do 14 października na terenie i we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polin oraz od 15 do 23 października w Yad Vashem.

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli szkół podstawowych i średnich zajmujących się historyczną edukacją obywatelską, skierowaną na przeciwdziałanie rasizmowi i antysemityzmowi, którzy nie uczestniczyli dotychczas w tej formie doskonalenia zawodowego.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury żydowskiej oraz metodyki nauczania o Holokauście.

W programie seminarium przewidziano dwie części: część pierwsza organizowana w dniach 13–14 października 2018 r. obejmuje szkolenie wprowadzające, organizowane we współpracy z Muzeum Żydów Polskich Polin. ORE pokrywa koszty wyżywienia i noclegów w Sulejówku. Część druga obejmuje szkolenie w Yad Vashem (wylot 15 października i powrót 23 października br.).

Każdy uczestnik zakwalifikowany na seminarium pokrywa koszty podróży (około 1600 zł) i ubezpieczenia oraz wnosi opłatę w wysokości 100€ (płatne na miejscu w Yad Vashem) wynikającą z organizacji szkolenia.

Organizatorzy seminarium pokrywają koszty ekspertów polskich i izraelskich, warsztatów, transportu na miejscu, zakwaterowania i wyżywienia uczestników.

Kontakt:
Anna Różańska, e-mail: anna.rozanska@ore.edu.pl, tel. +22 345 37 87 w. 237

Więcej info ORE

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil