Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

26.10.2017
Irmina Dzyr - Rainka

Ósma edycja programu Żyj smacznie i zdrowo

25 października wystartowała kolejna, ósma już edycja jednego z najbardziej cenionych przez nauczycieli, uczniów i rodziców programów edukacyjnych w Polsce poruszających tematykę zdrowego żywienia. To program „Żyj smacznie i zdrowo”, który przez ostatnich siedem lat był realizowany w szkołach gimnazjalnych. W tym czasie udało nam się przeprowadzić lekcję z ponad 800.000 uczniami. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i wyznacza nowy etap w historii programu wynikający bezpośrednio z reformy edukacji. Do wspólnych działań włączamy również nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z klas 5-7.

Jak co roku, program uzyskał wsparcie i patronat najważniejszych instytucji takich jak Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Rzecznik Praw Dziecka, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Instytut Żywności i Żywienia.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do udziału w Programie, otrzymają darmowe zestawy edukacyjne zawierające rzetelne i merytoryczne materiały przygotowane przez Zespół Programu „Żyj smaczniei zdrowo” – dietetyka, kucharza, dydaktyka i pedagoga. Każdego roku dokładamy wszelkich starań, aby nasze pomoce naukowe były jak najbardziej wartościowym uzupełnieniem lekcji i wpisywały się w podstawę programową. Aby otrzymać zestaw edukacyjny zawierający scenariusze lekcji, plakaty, plansze oraz przepisy na zdrowe posiłki, należy zgłosić się do programu za pomocą formularza na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

W 8. edycji Programu „Żyj smacznie i zdrowo” pojawia się zupełna nowość: edukacyjna gra karciana YEDZO, która w prosty i zabawny sposób utrwala zasady prawidłowegożywienia, propagując jednocześnie towarzyską formę spędzania czasu. Gra YEDZO jest również inspiracją do stworzenia własnych pomysłów na zdrowe dania w trzech konkursach polegających na zaprojektowaniu autorskich kart do gry oraz w konkursie głównym Programu, w którym do przygotowania jest wydarzenie społeczne pod szyldem „YEDZO Go!”.

Po raz kolejny Ambasadorem programu „Żyj smacznie i zdrowo” został popularny Youtuber SHEO, który na swoich kanałach społecznościowych będzie zachęcał młodzież do udziału w Programie oraz wprowadzania w życie zasad prawidłowego żywienia. Odwiedzi on również 5 szkół, które zwyciężą w konkursie głównym „YEDZO Go!”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy 8. edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo” oraz do przekazania informacji o programie i konkursie dyrektorom szkół gimnazjalnych i podstawowych. Będziemy także wdzięczni za opublikowanie informacji na Państwa stronie internetowej. Zależy nam, by dotrzeć z programem do jak największej liczby uczniów i nauczycieli.

Rosnące zainteresowanie programem i entuzjastyczny odzew ze strony pedagogów potwierdzają słuszność naszych działań. Promowanie idei prawidłowego żywienia i regularnej aktywności fizycznej nie traci na swej aktualności w związku z niepokojącymi trendami dotyczącymi skali zaburzeń masy ciała wśród polskich dzieci. Dlatego też cieszymy się, że od tego roku będziemy mogli przekazać wartościową wiedzę również młodszym dzieciom. Im wcześniej zaczniemy uczyć zdrowych nawyków, tym większa szansa na utrwalenie wiedzy i wdrażanie jej w dorosłym życiu.

Zespół Programu „Żyj smacznie i zdrowo”

Irmina Dzyr - Rainka
i.dzyr-rainka@synertime.pl 
tel: 664 904 605
"Żyj smacznie i zdrowo"

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil