Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

20.10.2017
Dariusz Kiszczak

'Mike’s at school' historyjka dla uczniów pierwszej klasy

Historyjka obrazkowa o przygodach Mike'a Izabeli Witkowskiej do nauki języka angielskiego w przedszkolu i szkole podstawowej w archiwalnym numerze 'Języków Obcych w Szkole' 2013/03. 'Materiał Mike’s at school powstał z myślą o uczniach klasy pierwszej, gdyż temat przyborów szkolnych z pewnością nie jest im obcy'.

Ćwiczenia ułatwią dzieciom utrwalić znane już słownictwo oraz poznać nowe słowa związane z przedmiotami codziennego użytku w szkole. Może to też być propozycja zajęć w pierwszych dniach nauki, w okresie bezpodręcznikowym i okazja do wzajemnego poznania się. Zamiast utartego What’s your name? możemy zacząć od What’s in your bag?, zwłaszcza, że to, co jest w nowym plecaku i modnym piórniku stanowi dla pierwszoklasisty przedmiot wielkiego zainteresowania. 

Zakładamy, że dzieci śmiało operują niektórymi przynajmniej nazwami przyborów, dlatego wyznaczamy dosyć szeroki zakres słownictwa, będzie to bag, crayons, pen, pencil, sandwich, doughnut, classroom, teacher, chociaż zawsze można dodać inne słowa, na przykład pozostałe przedmioty z piórnika. W bajce powtarzane są również kolory oraz prezentowane zwroty typu: Welcome everyone!, Hello, how are you?, Good luck!, Be strong! czy też zdania: It’s time to start, School is full of fun, które mogą stanowić dekorację klasy po to, by przy różnych okazjach móc do nich wracać.

Paczka kredek to przedmiot, który zawsze towarzyszy w szkole nie tylko Mike’owi, ale również uczniom pierwszej klasy bez względu na rodzaj zajęć, dlatego bez większych przygotowań możemy szybko powtórzyć kolory i liczby oraz zaprezentować nowe zwroty.

Info 'JOwS'

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil