Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

 • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacje CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 18 do 20 grudnia br.

 • Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej 'Na strunach poezji'

  Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie serdecznie zaprasza utalentowanych uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w organizowanym, już po raz dziewiąty, Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej 'Na strunach poezji'.

 • Konkurs 'Ekoselfi' z okazji Światowego Dnia Żywności

  W Światowym Dniu Żywności (16 paździenika) został zainaugurowany program edukacji ekologicznej 'EkoMisja Nie Marnuję'. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów i nauczycieli, a także do rodziców i opiekunów.

 • Ogólnoplski konkurs dla szkół 'Constantin Carathéodory – grecki matematyk'

  Konkus 'Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka', organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji. Konkurs ma na celu promowanie wiedzy na temat życia i dokonań Constantina Carathéodory’ego. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania wybitnego greckiego matematyka.

 • 16 edycja 'I Know America' 2019
  - wyjątkowego konkursu o USA

  Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie 'I Know America 2019. To już 16. edycja konkursu. Rejestracja uczestników do 5 listopada br.

 • Akademii Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych

  W listopadzie br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. Akademia to cykl 6 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

 • 'Teczka Niepodległej' - materiały edukacyjne IPN na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie wydał materiały promocyjne na stulecie niepodległości Polski. Pakiet zawiera m.in. zdjęcia, pisma i ulotki dotyczące działalności zbrojnej i politycznej w latach 1914–1918, które to przyczyniły się odzyskania przez Polskę niepodległości. Materiały mogą być wykorzystywane m.in. przez nauczycieli podczas lekcji historii lub przy tworzeniu gazetki szkolnej.

 • 'Kariera szkolna i zawodowa uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi' i inne publikacje dla PPP

  Ośrodek Rozwoju Edukacji udostępnił na stronach www. cztery nowe publikacje z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym książkę w PDF-ie o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Publikacje polecane zwłaszcza psychologom i pedagogom z poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 • Scenariusze lekcji przedmiotów przyrodniczych w ośmioletniej szkole podstawowej

  Autorzy publiacji proponują nauczycielom obszerny pakiet 42 scenariuszy lekcji biologii, przyrody, chemii, fizyki i geografii, mając na celu ułatwienie realizowania w szkole nierzadko skomplikowanej tematyki, z wykorzystaniem metod aktywizujących uczniów.

 • Książka 'Diagnoza specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży'

  Polecamy ksiażkę 'Diagnoza specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży', pracę zbiorową pod red. prof. dr hab. Kazimiery Krakowiak. W maju br. LSCDN, we współpracy z WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, z zespołem naukowym prof. K. Krakowiak z Katedry Pedagogiki Specjalnej KUL JP II i pięcioma uniwersytetami i szkołami wyższymi zorganizował ogólnopolską konferencję naukową 'Wsparcie uczniów ze specjalnymi i rozwojowymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych'. Materiały z konferncji oraz inne teksty, w tym książki, dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych są dostępne na stronach LSCDN w zakładce 'Publikacje'.

Wybierz Strony

Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil