Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Gala zakończenia XV Lubelskiego Festiwalu Nauki

  Uroczysta gala finałowa odbędzie się już w najbliższy piątek (21 września) o godzinie 19:00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie m.in. występ Poławiaczy Pereł oraz koncert Łukasza Jemioły. Wstęp bezpłatny po dokonaniu rejestracji.

 • Konferencja 'Kompleksowe wspomaganie oraz inne formy wspierania pracy szkoły/placówki'

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie i Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają na konferencję 'Kompleksowe wspomaganie oraz inne formy wspierania pracy szkoły/placówki', która odbędzie się 27 września br., Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a.

 • Kursy maturalne UMCS

  Zajęcia są prowadzone w trybie rocznym (w weekendy) oraz przyspieszonym (w trakcie ferii zimowych). Odbywają się w salach wykładowych Uniwersytetu w Lublinie. Za ich prowadzenie odpowiadają zaś nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem.

 • Trwa XV Lubelski Festiwal Nauki - do 21 IX

  Głównym organizatorem tegorocznej edycji jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Urząd Miasta Lublin oraz inne instytucje.

 • Zajęcia dla uczniów na Uniwersytecie Otwartym KUL JP2

  Uniwersytet Otwarty dla uczniów wszystkich typów szkół. Istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia. Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji.

 • '25 na piątkę z plusem! - Konkurs dla szkół podstawowych

  Konkurs dla szkół podstawowych organizowany dla uczczenia 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pod hasłem '25 na piątkę z plusem!'. Konkurs adresowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubelskiego (o pełnym stopniu organizacyjnym).

 • Okolice poezji 'Jesienne Debiuty Poetyckie' 1998 - 2017

  Pani Renata Sugier, nauczyciel z V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie jest autorką tekstu, w którym podsumowuje 20 lat realizacji projektu 'Jesienne Debiuty Poetyckie' 1998 - 2017' . 'Można zamknąć to refleksją, że Jesienne Debiuty Poetyckie tworzą niezwykłą przestrzeń dla dialogu „kandydatów na poetów” ze znanymi i cenionymi literatami, artystami, członkami ZLP oraz pracownikami naukowymi KUL Jana Pawła II'.

 • Program FLEX 2019/2020 – szansą na darmową edukację w USA

  Ambasad Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zapraszają do udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2019/2020. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych i drugich liceum/technikum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.

 • 'Niepodległość harcerstwem znaczona'.
  100 rocznica Związku Harcerstwa Polskiego

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Muzeum Harcerstwa w Warszawie oraz Chorągiew Lubelską Związku Harcerstwa Polskiego zapraszają do obejrzenia wystawy w 100. rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego w dniach 18 września – 15 listopada br. do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 4 w Lublinie. Wernisaż wystawy 18 września br. o godz. 11.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Grupy zorganizowane, zainteresowane oprowadzeniem przez kuratorów wystawy, konieczny wcześniejszy kontakt telefoniczny: 81-528-74-17 lub mailowy: informatorium@poczta.wbp.lublin.pl

 • Lubelski Festiwal Nauki 'Człowiek insiracją nauki' 15-21 września

  Przedstawiciele Uczelni oraz środowisk naukowych i kulturalnych Lublina oraz Lubelszczyzny będą zachęcali wszystkich zainteresowanych - w każdym wieku - do inspirowania się i zgłębiania tajników nauki podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego 16 września 2018 r., jak i projektów realizowanych przez Organizatorów i Współorganizatorów XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki w uniwersytetach, instytutach, muzeach i instytucjach współtworzących Festiwal w dniach 17-21 września 2018 r.

 • eTwinning i Międzynarodowe seminarium kontaktowe - Math&Science

  Seminarium kontaktowe eTwinning z udziałem nauczycieli z Armenii, Gruzji, Włoch, Łotwy, Mołdawii, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Polski, 4-7 października 2018 w Warszawie.

 • II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego w Centrum Spotkania Kultur

  II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego 19 i 20 września br. w Centrum Spotkania Kultur. Wymiana doświadczeń i opinii. Rozmowy o muzyce, turystyce, czy obrzędowości, nie zabraknie także znakomitych gości!, m.in. Jerzego Buzka, byłego premiera RP i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wstęp wolny, obowiązuje jednak internetowa rejestracja.

 • Zgłoszenia dnauczycieli do nagrody im. Ireny Sendlerowej 'Za naprawianie świata'

  Do 20 września br. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu w Polsce czekają na zgłoszenia nauczycieli i nauczycielek do Nagrody im. Ireny Sendlerowej 'Za naprawianie świata'.

 • Konkurs promujący czytelnictwo '#cojaczytam?'

  Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa! Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół oraz czytelnicy bibliotek publicznych w całej Polsce w wieku do lat 19 zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz.

 • Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020

  W 2019 roku o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone odrębnie, co oznacza, że nie będą oni rywalizowali o te same miejsca w szkołach. Będą ubiegać się o miejsca przewidziane tylko dla absolwenta konkretnej szkoły.

 • Poradnik 'Rady Rodziców'

  Rady rodziców reprezentują rodziców uczniów szkoły (wszystkich). Wybory do rad muszą się zatem odbywać – corocznie. Poradnik opublikował Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 • Lekcja o Funduszach Europejskich V edycja

  Akcja edukacyjna dotyczy szkół podstawowych z 5. województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie). Zakłada udział w lekcjach aż 500 oddziałów (klas 6-8), po 100 z każdego województwa.

 • Konkurs "Nie jestem żadną bohaterką". Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej...'

  Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do udziału w konkursie '"Nie jestem żadną bohaterką". Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)'.

 • KUL równolatkiem Niepodległej - retro warsztaty dla młodzieży szkolnej

  Fundacja Rozwoju KUL serdecznie zaprasza młodzież (w wieku 15-19 lat) z lubelskich szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się we wrześniu 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Projekt ma na celu włączenie lubelskiej młodzieży do świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania KUL.

 • Konkursy dla szkół - 25. rocznica Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce

  Głównym celem konkursów jest upowszechnianie wśród uczniów, nauczycieli i szkół wiedzy na temat praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz na temat roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Wybierz Strony