Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacje CKE

  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 18 do 20 grudnia br.

 • Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej 'Na strunach poezji'

  Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie serdecznie zaprasza utalentowanych uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w organizowanym, już po raz dziewiąty, Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej 'Na strunach poezji'.

 • Konkurs 'Ekoselfi' z okazji Światowego Dnia Żywności

  W Światowym Dniu Żywności (16 paździenika) został zainaugurowany program edukacji ekologicznej 'EkoMisja Nie Marnuję'. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów i nauczycieli, a także do rodziców i opiekunów.

 • Ogólnoplski konkurs dla szkół 'Constantin Carathéodory – grecki matematyk'

  Konkus 'Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka', organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji. Konkurs ma na celu promowanie wiedzy na temat życia i dokonań Constantina Carathéodory’ego. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania wybitnego greckiego matematyka.

 • Światowy Dzień Filozofii - 'Po nitce do kłębka'

  Światowy Dzień Filozofii w Lublinie odbędzie się15 listopada (czwartek) - Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, Dom Słów, Międzynarodowe Szkoły Paderewski. 16 listopada (piątek) - Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.

 • 16 edycja 'I Know America' 2019
  - wyjątkowego konkursu o USA

  Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie 'I Know America 2019. To już 16. edycja konkursu. Rejestracja uczestników do 5 listopada br.

 • "Kalendarium niepodległościowe na Lubelszczyźnie" - WBP H. Łopacińskiego

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie zapraszają na wykład z cyklu "Kalendarium niepodległościowe na Lubelszczyźnie" wykład wygłosi prof. dr hab. Jan Lewandowski 25 października 2018 r. (czwartek), godz. 17.00, Czytelnia Naukowa WBP, Lublin, ul. Narutowicza 4.

 • Akademii Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych

  W listopadzie br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. Akademia to cykl 6 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

 • 'Teczka Niepodległej' - materiały edukacyjne IPN na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie wydał materiały promocyjne na stulecie niepodległości Polski. Pakiet zawiera m.in. zdjęcia, pisma i ulotki dotyczące działalności zbrojnej i politycznej w latach 1914–1918, które to przyczyniły się odzyskania przez Polskę niepodległości. Materiały mogą być wykorzystywane m.in. przez nauczycieli podczas lekcji historii lub przy tworzeniu gazetki szkolnej.

 • 'Kariera szkolna i zawodowa uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi' i inne publikacje dla PPP

  Ośrodek Rozwoju Edukacji udostępnił na stronach www. cztery nowe publikacje z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym książkę w PDF-ie o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Publikacje polecane zwłaszcza psychologom i pedagogom z poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 • Scenariusze lekcji przedmiotów przyrodniczych w ośmioletniej szkole podstawowej

  Autorzy publiacji proponują nauczycielom obszerny pakiet 42 scenariuszy lekcji biologii, przyrody, chemii, fizyki i geografii, mając na celu ułatwienie realizowania w szkole nierzadko skomplikowanej tematyki, z wykorzystaniem metod aktywizujących uczniów.

 • Książka 'Diagnoza specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży'

  Polecamy ksiażkę 'Diagnoza specjalnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży', pracę zbiorową pod red. prof. dr hab. Kazimiery Krakowiak. W maju br. LSCDN, we współpracy z WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, z zespołem naukowym prof. K. Krakowiak z Katedry Pedagogiki Specjalnej KUL JP II i pięcioma uniwersytetami i szkołami wyższymi zorganizował ogólnopolską konferencję naukową 'Wsparcie uczniów ze specjalnymi i rozwojowymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych'. Materiały z konferncji oraz inne teksty, w tym książki, dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych są dostępne na stronach LSCDN w zakładce 'Publikacje'.

 • Konkurs Matematyczny 'Matematyka bez Granic'

  Polskie Towarzystwo Matematyczne zaprasza do udziału w 'Matematyce bez Granic', który jest konkursem bezpłatnym, dwuetapowym. Junior adresowany jest do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, Senior do trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Jedynie całe klasy mają prawo uczestnictwa w zawodach. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje za zodą wszystkich uczniów klasy w porozumieniu z nauczycielem matematyki i dyrekcją szkoły (dotyczy to uczniów klas ze szkół publicznych i niepublicznych). Zgłoszenia uczestnictwa: od października do grudnia 2018 roku

 • 'Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci' - konferencja

  Zagubione w milczeniu. Mutyzm wybiórczy i inne zaburzenia lękowe u dzieci. Objawy, diagnoza oraz terapia" - ogólnopolska konferencja, która odbędzie się 30 listopada br. w Krakowie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego. Wydarzenie jest szczególnie dedykowane nauczycielom, wychowawcom i pedagogom - tym, którzy są najbliżej dzieci i najbardziej [zaraz po rodzicach] mogą im pomóc pokonać lęk [w tym lęk przed mówieniem].

 • Konkursy na prezentację multimedialną 'Plaże Portugalii' oraz wiedzy o Portugalii i Brazylii

  Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie zaprasza uczniów starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną 'Plaże Portugalii'. Konkurs wiedzy o Portugalii i Brazylii ma zasięg regionalny, tylko dla uczniów z województwa lubelskiego. Prace na konkurs o Plażach Portugalii przyjmowane są do 20.11.2018, na Konkurs wiedzy - zgłoszenia do 26.11.2018.

 • Fundusze Europejskie dla maluchów

  W naszym regionie wciąż brakuje miejsc opieki nad dziećmi. Problem widoczny jest zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsiach, ale nie tylko. W samym Lublinie na przyjęcie do placówki czeka sporo maluchów. Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego w naszym regionie powstają nowe miejsca opieki nad dziećmi, a już istniejące przechodzą zmiany.

 • 'PS Poznaj Sztukę!' - zajęcia dla młodzieży ze szkół średnich

  PS Poznaj sztukę! to cykl zajęć dla uczniów/uczennic szkół średnich, którzy chcą lepiej poznać sztukę współczesną. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i prezentacji wybranych dzieł współczesnych artystów.

 • 'Jestem Bezpieczny' - IX edycja konkursu dla dzieci KMP w Lublinie

  Komenda Miejska Policji w Lublinie zaprasza uczniów klas IV, V i VI ze szkółł podstawovvych z Lubtina, Bełżyc, Bychawy i Niemiec do udziału w konkursie wiedzy prewencyjnej. Zgłoszenie szkoy do udziału w konkursie należy przesłać w terminie do 16 grudnia 2018.

 • Wyprawka szkolna 2018/2019 MEN

  Celem przyjętego rządowego programu 'Wyprawka szkolna' jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.