Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
 • Data publikacji: 25.05.2018
  Ilość komentarzy: 0
  Aktywne formy spędzania czasu wolnego na podstawie zajęć koła sportowego w internacie

  Dzień pracy i nauki wychowanków ośrodków specjalnych wypełniony jest po brzegi różnorodnymi aktywnościami. Już od wczesnych godzin porannych uczą się oni wielu czynności – począwszy od samoobsługi, na nabywaniu umiejętności szkolnych kończąc.

 • Data publikacji: 26.06.2017
  Ilość komentarzy: 0
  Kluczowe elementy wchodzenia w interakcje z dzieckiem dotkniętym depresją lub innymi zaburzeniami nastroju

  W szkołach na każdym szczeblu edukacyjnym spotykamy dzieci zmagające się z depresją lub innymi zaburzeniami nastroju. To „znak” naszych czasów i takich dzieci będzie coraz więcej. Przebieg chorób afektywnych ma często charakter niespecyficzny dlatego łatwo pomylić ich objawy z agresją, niechęcią do nauki czy nadmiernym eksponowaniem własnej indywidualności, np. zbyt perfekcyjnym wyglądem lub skrajnym zaniedbaniem.

 • Data publikacji: 23.01.2015
  Ilość komentarzy: 0
  Wykorzystanie ćwiczeń, zabaw i technik relaksacyjnych w pracy z dziećmi ze SPE

  Zaprezentowany w dniach 22-23 listopada 2014 r. warsztat "Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne wykorzystywane w pracy z dziećmi ze SPE" miał na celu zwrócenie uwagi nauczycieli i wychowawców na rolę relaksacji w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz wzbogacenie ich warsztatu pracy o nowe techniki, ćwiczenia i zabawy relaksacyjne.

 • Data publikacji: 10.10.2014
  Ilość komentarzy: 0
  Praca terapeutyczna z dziećmi ze spektrum autyzmu

  Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem organizowanych w tym czasie działań o charakterze edukacyjnym i społecznym jest zwrócenie uwagi otoczenia na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Jednym z takich działań była zorganizowana 5 kwietnia 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie , ul. Wieniawskiego 15 konferencja szkoleniowa pod hasłem: Poznać Zrozumieć Wspierać – Praca terapeutyczna z dziećmi ze spektrum autyzmu.