Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
 • Data publikacji: 27.12.2017
  Ilość komentarzy: 0
  Osiągnięcia edukacyjne uczniów a media cyfrowe

  Najważniejsze wnioski z prac badawczych prof. Manfreda Spitzera zawarte w publikacji „Cyberchoroby”.

 • Data publikacji: 23.06.2015
  Ilość komentarzy: 0
  Oddolne zmienianie szkoły

  Podsumowanie wykładu prof. Stanisława Dylaka na temat współczesnej edukacji, nawiązującego do jego książki "Architektura wiedzy w szkole" (2013), wygłoszonego w siedzibie ORE w 2015 roku.

 • Data publikacji: 29.10.2014
  Ilość komentarzy: 0
  Gry terenowe w edukacji szkolnej

  Gry terenowe to rodzaj gier rozgrywanych najczęściej w czasie rzeczywistym, do których wykorzystuje się teren (las, budynek szkoły, obiekty w mieście itd.). Istnieje wiele rodzajów gier terenowych: zręcznościowe, siłowe, dydaktyczne.

 • Data publikacji: 27.10.2014
  Ilość komentarzy: 0
  Nauczanie metodą WebQuest

  Artykuł zawiera prezentację pomysłu na połączenie czterech przedmiotów: wychowania do życia w rodzinie, religii, etyki i informatyki, w gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej, i zastosowania nowatorskiej metody pracy z uczniami wykorzystującej technologię informacyjną.

 • Data publikacji: 22.10.2014
  Ilość komentarzy: 1
  Sztuka motywowania uczniów do nauki

  Na stopień motywacji uczniów do nauki wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest postawa nauczyciela. Świadomość stosowanych motywatorów i demotywatorów pozwala ocenić, czy spadek motywacji u uczniów to nasza zasługa. W chwili, gdy stare sposoby zawadzą warto przeanalizować własne działania i podjęć próbę zastosowania nowej techniki motywacyjnej.

 • Data publikacji: 22.10.2014
  Ilość komentarzy: 2
  Konferencja "Praca z uczniem uzdolnionym. Merytoryczne i metodyczne przygotowanie ucznia do sukcesu w konkursach"

  25 września 2014 r. w LSCDN - Oddział w Chełmie odbyła się doroczna konferencja na temat: Praca z uczniem uzdolnionym. Merytoryczne i metodyczne przygotowanie ucznia do sukcesu w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Przedstawiamy przykłady dobrych praktyk opracowane przez nauczycieli, którzy osiągnęli sukces w pracy z uczniem zdolnym.

 • Data publikacji: 14.08.2014
  Ilość komentarzy: 0
  Zadania nauczyciela we współczesnej szkole

  Szybki rozwój Internetu wymusza zmiany systemu edukacji zarówno w obszarze merytorycznym jak i metodycznym. Odpowiedzią na współczesny postęp technologiczny i potrzeby pokolenia "Sieci" jest włączenie w proces dydaktyczny e-learningu, który wymaga większych niż dotychczas kompetencji i zmienia zadania współczesnego nauczyciela.

 • Data publikacji: 30.06.2014
  Ilość komentarzy: 3
  Szkoła mózgu – jak uczy się mózg?

  Poniższy artykuł wynika z mojego zainteresowania neurodydaktyką, ale jest także rezultatem udziału w szkoleniu Neurodydaktyka w procesie nauczania i uczenia się, zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, a prowadzonym przez dr Marzenę Żylińską – propagatorkę nowego myślenia o szkole.