Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Konferencje

Konferencje organizowane lub współorganizowane przez LSCDN

Aktualnie znajdujesz się na:

Data publikacji: 06.02.2025
Autor: Marek Mirosław

Seminarium „Wypaczanie rzeczywistości. Rola propagandy III Rzeszy"

Dział Edukacji Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają nauczycieli na seminarium pt: „Wypaczanie rzeczywistości. Rola propagandy III Rzeszy", które odbędzie się 1 marca 2025r. w Państwowym Muzeum na Majdanku- Centrum Obsługi Zwiedzających.

Przedmiotem seminarium będzie refleksja poświęcona propagandzie III Rzeszy, mechanizmom i narzędziom wykorzystywanym przez nazistów do indoktrynacji społeczeństwa niemieckiego, a tym samym, tragicznej w konsekwencjach zmiany biegu historii. Seminarium skierowane jest głównie dla nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, ale ze względu na tematykę oraz możliwość zwiedzenia Muzeum, również dla pozostałych zainteresowanych.

Udział w seminarium jest bezpłatny i traktowany jako kurs dydaktyczno-metodyczny podnoszący kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o jego ukończeniu.

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z podpisaną (odręcznie i zeskanowaną) klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych i zgodę na wykorzystanie wizerunku (do pobrania poniżej) proszę przesłać drogą mailową na adres: mmiroslaw@lscdn.pl do dnia 23 lutego 2025 r. Warunkiem uczestnictwa jest email zwrotny z potwierdzeniem oraz wysłanie kompletnych dokumentów. 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program

9:00 – 9:15 – Rejestracja, powitanie uczestników

9:30 – 10:45 Propaganda nazistowska – przekrój zjawiska, Paulina Pętal

10:45– 11:00 – Przerwa

11:00 – 12:20 – Warsztat partycypacyjny z podziałem na dwie grupy, Jolanta Laskowska, Karolina Wasiluk

12:30 – 13:00 – Pytania, dyskusja, podsumowanie spotkania, wydanie zaświadczeń

13:00 – 13:30 – Przerwa

13:30 – 16:30 – Oprowadzanie po terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego (dla chętnych)  

Opcje strony

do góry