Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Informacje różne

Data publikacji 09.10.2017
Dariusz Kiszczak

Jesienny Konkurs Recytatorski z okazji rocznic Bolesława Leśmiana

W tym roku przypada 140. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Bolesława Leśmiana. Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych do udziału w Jesiennym Konkursie Recytatorskim.Uczestnicy prezentują repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzący z dowolnego okresu literackiego. Nie chcemy ograniczać pola poszukiwań. Młodsi recytatorzy mogą np. sięgnąć po współczesne wiersze lub fragmenty ulubionych książek, baśni i legend (przypominamy, że Leśmian był autorem m.in. „Przygód Jesień, przez górskie idąc przełęcze, Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada – Bolesław Leśmian Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w 21. Jesiennym Konkursie Recytatorskim Sindbada Żeglarza”). Starszych zachęcamy, by sięgali po utwory liryczne, teksty satyryczne a nawet anegdotyczne, by uniknąć oczywistych skojarzeń. 

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut, starsi – do 5 minut. Organizator zastrzega sobie prawo do przerywania dłuższych prezentacji. Uczestnik przygotowuje repertuar nieprezentowany w innych konkursach ani w poprzednich edycjach JKR.

Zwracamy się z prośbą o ich organizację do placówek, które już od lat nie zawiodły nas w tym trudnym zadaniu. W Turnieju Wojewódzkim może wziąć udział 5 recytatorów z każdego powiatu. O zasadach wyboru recytatorów decydują placówki upoważnione przez WOK. Eliminacje powiatowe powinny odbyć się do 21 listopada 2017 r. Prosimy organizatorów eliminacji powiatowych o przesłanie kart zgłoszeń 5 recytatorów w nieprzekraczalnym terminie 22 listopada 2017 r. (mogą być przesłane faksem lub mailem) na adres: WOK w Lublinie, ulica Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin, tel./fax (81) 532 37 75, e-mail: wok.oficyna.lublin@gmail.com

Więcej informacji na stronach WOK

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się