Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

10.01.2018
Dariusz Kiszczak

Szkolenie 'Od pomocy do ratowania. Wzorując się na Irenie Sendlerowej'

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Ośrodek Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenie 'Dzieci Holocaustu' w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma zapraszają doradców metodycznych i nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w XV edycji projektu 'Pamięć dla Przyszłości', realizowanego w 2018 roku pod hasłem 'Od pomocy do ratowania. Wzorując się na Irenie Sendlerowej'. 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.Szkolenie przygotowujące do udziału w projekcie odbędzie się w dniach 2–4 lutego br. 
w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku.

Celem projektu jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie nauczycieli do organizacji i realizacji przedsięwzięć edukacyjnych w szkołach, w ramach Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości, który jest obchodzony corocznie 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.  

W ramach tegorocznej edycji programu przedmiotem Konkursu skierowanego do szkolnych zespołów projektowych nauczycielsko-uczniowskich są następujące działania:

zapoznanie się z biografią i historią działalności Ireny Sendlerowej oraz dyskusja o tym, w jaki sposób można się dziś na niej wzorować,

zorientowanie się jakie grupy ludzi lub zwierząt, jakie instytucje, stowarzyszenia lub pojedyncze osoby potrzebują pomocy w środowisku lokalnym lub tylko w środowisku szkolnym,

zorganizowanie uczniowskiej akcji pomocy (jednorazowej lub stałej) w wybranym środowisku,

przygotowanie prezentacji w dowolnym programie komputerowym, ukazującej działania podjęte przez uczniów i opatrzonej własnym komentarzem każdego ucznia.

Więcej info ORE

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil