Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 11.10.2017
Dariusz Kiszczak

Olimpiada 'Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych'. Lekcje z ZUS

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po Lekcjach z ZUS. Pierwszy etap organizują szkoły. Wyłania 20 najlepszych trzyosobowych zespołów, które zmierzą się w etapie wojewódzkim. Laureaci etapu wojewódzkiego rywalizują z reprezentantami innych województw na szczeblu centralnym.

Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce. Uczniowie mogą też otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Harmonogram tegorocznej edycji Olimpiady
Do Olimpiady mogą przystąpić te szkoły, w których odbyły się 4 lekcje projektu Lekcje z ZUS.
W tym roku szkolnym zgłoszenia trzeba przesłać do 13 listopada 2017 r.
Etap szkolny odbędzie się 27 listopada 2017 r, wojewódzki 16 marca 2018 r. a finał w centrali ZUS w Warszawie - 26 kwietnia 2018.

'Lekcje z ZUS' – szkoły średnie

Program edukacyjny 'Lekcje z ZUS' jest skierowany do uczniów szkół średnich i zawodowych. Przewiduje cztery godziny lekcyjne, podczas których nauczyciel omawia następujące tematy:

 lekcja – Świadomy zawsze ubezpieczony;
 lekcja  – Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki;
 lekcja – Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach;
 lekcja – e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Uczniowie zdobędą praktyczną wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, a także mogą otrzymać cenne nagrody. Mają bowiem możliwość startu w trzyetapowej Olimpiadzie ZUS (szkolnej, wojewódzkiej i finałowej). Jej laureaci oprócz nagród rzeczowych uzyskują indeks na wybrane uczelnie bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym.

'Projekt z ZUS' – gimnazja i szkoły podstawowe

Podstawą „Projektu z ZUS” jest przeprowadzenie jednej lekcji na temat ubezpieczeń społecznych. Później uczniowie, przy wsparciu nauczyciela i opiekuna z ZUS, realizują – w dowolnym momencie roku szkolnego – projekt zespołowy. Polega on na przygotowaniu w grupach pracy w formie filmu, prezentacji multimedialnej, komiksu lub plakatu. Najlepsze prace zespołów biorą udział w ogólnopolskim Konkursie ZUS. Zwycięskie projekty zostaną zamieszczone na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

W sprawie 'Lekcji z ZUS' i 'Projektu z ZUS' nauczyciele mogą się z kontaktować z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w I Oddziale ZUS w Warszawie:

Justyną Borowską, tel. 22 538 20 21 (502 007 397), e-mail: justyna.borowska@zus.pl  lub

Emilem Wratnym, tel. 22 538 20 27 (668 488 109), e-mail: emil.wratny@zus.pl

Info ORE

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się