Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Częściowe zaćmienie Księżyca i roje Persejdów w sierpniu

  7 sierpnia br. Księżyc wzejdzie w pełni, ale będzie zaćmiony – jego część wejdzie w cień Ziemi. Dolna część tarczy stanie się ciemniejsza niż zwykle, a nawet przyjmie odcień szarości lub rudości. Maksimum roju Perseidów 2018 - meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia br. To wtedy Ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle.

 • Koncerty 'Drogi wolności' i 'Siła kobiet' z okazji 100-lecia niepodległości

  Centrum Kultury zaprasza na Imprezy dzielnicowe, które przybliżają mieszkańcom Lublina rolę naszego miasta w procesach wolnościowych Polski, ze szczególnym podkreśleniem roli Lubelskiego Lipca ’80. Przed nami jeszcze cztery pikniki rodzinne połączone z koncertami 'Drogi Wolności' Lubelski Lipiec ’80 zorganizowane w różnych częściach Lublina. 21 lipca br. odbędzie się plenerowy koncert na placu Zamkowym „Siła kobiet” z udziałem Kayah, Nosowkiej, Brodki i Pauliny Przybysz.

 • Lublin w samo południe - wakacyjne spacery 21, 22, 28, 29 lipca

  Podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem po Lublinie, można będzie odwiedzić miejsca znane, jak i te mniej uczęszczane. Spacery również w sierpniu: 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26. Cena biletu: 10 zł bilet normalny; 5 zł bilet ulgowy (dzieci do 6 lat bezpłatnie) . Płatność dokonywana jest na miejscu zbiórki, w dniu wycieczki.

 • 'Botaniczna Piątka' - bieg w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie

  28 lipca 2018 r. po malowniczej trasie w Ogrodzie Botanicznym ruszy bieg, w którym udział może wziąć każdy amator biegania. W biegu mogą wziąć udział dorośli i dzieci. Tego dnia zapraszamy również kibiców, którzy będą dopingować uczestników biegu.

 • XV Lubelski Festiwal Nauki w Bibliotece

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na Lubelski Piknik Naukowy - 16 września (niedziela) 2018, godz. 11.00-17.00 Pl. Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Stoiska piknikowe Biblioteki podczas Festiwalu Nauki pod hasłem 'Człowiek Inspiracją Nauki' 15-21 września 2018 .

 • Uczniowskie projekty badawcze. Prośba Polskiego Biura Edukacji Kosmicznej

  ESERO Polska planuje na jesieni 2018 projekt edukacyjny z wykorzystaniem obserwacji satelitarnych Ziemi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych . Biuro apeluje o pomoc w przygotowaniu projektu, prosi o wypełnienie ankiety. Link do ankiety w tekście informacyjnym.

 • 'Uniwersytet Młodego Odkrywcy' UMCS

  Uczelnia we współpracy z podmiotami działającymi na rzecz edukacji zrealizuje cykl zajęć edukacyjnych i badawczych dla ponad 3.500 dzieci i młodzieży wieku od 6 do 16 lat z terenu województwa lubelskiego.

 • Kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

  Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe cykliczne spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018, Centrum Nauki 'Kopernik' w Warszawie. Rejestracja będzie możliwa od
  11 września od godz. 15:00.

 • Podręcznik 'Co za spotkanie! Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży'

  Polsko Niemiecka Wymiana Młodzieży wydała nowy podręcznik będący praktycznym narzędziem do planowania, przeprowadzania i ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży. Publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej. Podręcznik został opracowany przez doświadczonych trenerów i inicjatorów polsko-niemieckich projektów, którzy opisali najważniejsze kwestie dla poszczególnych faz spotkania.

 • Tajemnice Lubelskiego Zamku - wakacyjne warsztaty dla dzieci

  Muzeum Lubelskie zaprasza na zajęcia edukacyjne w trakcie których uczestnicy będą mogli odkryć tajemnice lubelskiego Zamku oraz mieszczącego się w nim Muzeum. Wspólnie poszukamy śladów najstarszych mieszkańców zamkowego wzgórze, poznamy wyroby tradycyjnego rzemiosła oraz historię najcenniejszych zabytków.

 • 'Lublin w świecie życzliwości' - projekt dla szkół

  Celem tegorocznej dziesiątej edycji jest tradycyjnie promocja życzliwości jako wartości społecznej, pokazanie, że w Lublinie jest bardzo wielu młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w działania prospołeczne.

 • Zostań Ambasadorem/Ambasadorką Kosmiczną ESERO!

  Ambasadorzy i ambasadorki upowszechniają edukację kosmiczną ze swojej perspektywy, w swoich społecznościach, na wydarzeniach w Polsce a także za granicą. Jeśli jesteś osobą zajmującą się na co dzień: edukacją (szkolną bądź nieformalną), nauką, szeroko pojętą inżynierią, realizujesz ciekawe projekty/lekcje/etc. oraz na sercu leży Ci popularyzacja zagadnień związanych z edukacją kosmiczną, to możesz zostać Ambasadorem ESERO.

 • Wyniki egzaminu maturalnego z maja 2018 OKE - województwo lubelskie

  Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło 15 795 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników) z województwa lubelskiego - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.

 • Wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018 - CKE

  Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło 247 840 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników) - Centralna Komisja Egzaminacyjna.

 • Seminarium 'Aktywna tablica z etwinning' 21-22 sierpnia Janów Podlaski

  Seminarium szkoleniowo – kontaktowe w Janowie będzie dotyczyć współpracy projektowej oraz nauki praktycznego wykorzystania możliwości tablic interaktywnych w nauczaniu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 lipca 2018.

 • 'Gdyby nie Benni' - wystawa w Parku Zdrojowym w Nałęczowie

  Galeria plenerowa na skwerze przy ul. Chopina i 1 Maja w Nałęczowie. Od 24 kwietnia do końca listopada br. Polski lekarz laryngolog; powstaniec styczniowy, działacz społeczny i gospodarczy; krzewiciel kultury i sztuki; wieloletni ordynator oddziału chirurgicznego w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie; lekarz w Uzdrowisku w Nalęczowie, współzałożyciel i pierwszy redaktor czasopisma 'Medycyna'.

 • Projekt 'Letnia Szkoła Akademia Wspomagania Liderów Oświaty'

  Akademia Biznesu z Warszawy zaprasza do udziału w projekcie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz indywidualnych specjalistów i trenerów świadczących usługi szkoleniowe i doradcze w obszarze oświaty z województwa lubelskiego. Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny!

 • 'Lektury.gov.pl' - wyszukiwarka lektur dla uczniów i nauczycieli

  Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

 • Widowisko plenerowe 'Bitwa nad Bugiem 1018-2018'

  21-22 lipca 2018 roku na błoniach nad rzeką Huczwą w Hrubieszowie zorganizowane zostanie niezwykłe widowisko plenerowe 'Bitwa nad Bugiem 1018-2018 – tysiąc lat zwycięstwa'.

 • Carnaval Sztukmistrzów 26-29 lipca w Lublinie

  Carnaval to przede wszystkim sztuka ulicy – nieodłączną częścią tej sztuki są uliczni muzycy. W tym roku Lubelska Fara rozbrzmiewać będzie muzyką graną na żywo. Repertuar jest różnorodny więc każdy znajdzie coś dla siebie. Cygańskie i żydowskie nuty zagra Kapela Timingeriu, sentymentalne piosenki zaśpiewa Rajzefiber, muzykę klubową wykonają instrumentalnie 3 Kings, a covery znanych i lubianych hitów w szalonych aranżacjach zaprezentuje fiński zespół Neljä ässää. Gwiazdą muzyczną tegorocznego festiwalu będzie Orchestre International du VETEX belgijsko-francuska, 14 osobowa orkiestra grająca energetyczną bałkańską muzykę. Zespoły choć różne łączy długoletnie doświadczenie występów ulicznych pełnych nie tylko muzyki, ale też żywej interakcji z publicznością.

Wybierz Strony